logo
Reprezentácia

U15 – Slovensko – Fínsko 0:0

Utorok, 7.5.2024 16:23 | Posledná aktualizácia 8.5.2024 19:06
Peter Iuhanyak (8) v súboji s Niilom Tarvajärvim v zápase Slovensko 15 – Fínsko 15 na Turnaji štyroch krajín v Senci (7.5.2024)
autor: Jakub Homoľa, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Reprezentanti do 15 rokov majú za sebou druhý zápas na domácom Turnaji 4 krajín. Zverenci trénera Juraja Pekára v ňom nenadviazali na pondelkovom víťazstvo nad Maďarskom, keď v Senci remizovali s rovesníkmi z Fínska 0:0.

Hernú prevahu v prvom polčase mali Slováci, no fínska defenzíva bola pevná. Prvý náznak veľkej šance prišiel v 10. minúte, keď Bojčík pálil vedľa, ale vzrušenie bolo napokon zbytočné, keďže ani prípadný gól by pre ofsajd neplatil. O sedem minút neskôr strieľal z dobrej pozície Klimek, ale z jeho zrazeného pokusu nakoniec bol „len“ rohový kop. V 29. minúte už fínsky brankár Niittyvirta bol po strele Bojčíka prekonaný, no radosť pätnástky bola predčasná, keďže gól neplatil pre postavenie mimo hry.

Po zmene strán prebral iniciatívu súper. Napriek tomu otvoriť skóre mohli Slováci. V 55. minúte Iuhanyakov center našiel v pokutovom území v dobrje pozícii Pavlusa, ten však pálil nad. Na opačnej strane v 59. minúte krížnou prízemnou strelou prekonal Kalanina striedajúci De Nascimento, no aj v tomto prípade radosť strelca gólu prekazil ofsajdový verdikt. V 73. minúte prišla veľká príležitosť na slovenskej strane. Vrábel oblúčikom vysunul za obranu Fínov Ševčíka, ktorý pri zasekávaní fínskeho brankára Niittyvirtu v šestnástke padol, no útočník Slovákov si miesto jedenástky vykoledoval žltú kartu. V nadstavenom čase ešte dva razy pohrozili Fíni, keď nedorozumenie obrany Slovákov sa snažil potrestať Heikeri, no ani on, ani z následného rohu strieľajúci Niskala už nič nezmenili na bezgólovom rezultáte zápasu.

Slovákov po dni voľna čaká vo štvrtok posledné vystúpenie na turnaji. Súperom pätnástky bude Poľsko, ktoré zatiaľ prechádza turnajom identicky ako slovenský výber. Po pondelkovom triumfe nad Fínskom 5:2, Poliaci remizovali v utorok s Maďarskom 1:1, a tak v tabuľke turnaja majú rovnako ako Slováci štyri body.

HLAS PO ZÁPASE

Juraj Pekár (tréner SR 15): „Zápas priniesol spravodlivú remízu. V prvom polčase sme boli dominantnejší my, vypracovali sme si dostatok šancí, no gól sme streliť nedokázali. V druhom polčase prebrali iniciatívu Fíni, naopak my sme zo zápasu odišli fyzicky. Pre chalanov to bol poučný zápas, stále sú v procese. Medzinárodné zápasy sú ťažké a chalani sami videli, že ak chcú byť úspešní, musia vydržať v tempe hrať celých 80 minút. Vo štvrtok hráme s Poliakmi, ktorí majú kvalitné družstvo. Čaká nás teda ďalší ťažký zápas.“